As low as $69.95
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Axle Diameter | 0.31" (8 mm) |
|---|---|
| Material | Aluminium 6061 T6 |
| Bolt included | Yes |
| SKU | 0102126552018-vconf |
| Axle | Included |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Frame Spacer type | Washers |
| Fork design | One-Piece |
| Axle Diameter | 8 mm (0.31") |
| Fork material | Aluminium 6061-T6 |
| Weight | 306 g (0.67 lbs) |











