As low as $10.45
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Axle Diameter | 0.31" (8 mm) |
|---|---|
| Axle Diameter | 30 mm (1.18") |
| Bolt included | No |
| Wheel offset | 8 mm (0.31") |
| Compression system | Not Included |
| Material | Aluminium |
| Axle | Not Included |
| Length | 190 mm (7.48") |
| Fork type | Threaded |
| SKU | 0102005059952-vconf |
| Frame Spacer type | Built-in |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Crown race | Not Included |
| Weight | 17.63 oz (500 g) |
| C-Ring | Not Included |










