As low as $29.95
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Axle Diameter | 0.31" (8 mm) |
|---|---|
| Length | 210 mm |
| Bolt included | Yes |
| SKU | 0102017113890-vconf |
| Axle | Included |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Fork type | Threadless |
| Fork design | One-Piece |
| Crown race | Not Included |
| Fork material | Aluminium + Steel |
| C-Ring | Not Included |
| Weight | 13,4 oz |
| Wheel offset | 10 mm |










