As low as $9.45
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Axle Diameter | 0.31" (8 mm) |
|---|---|
| Axle Diameter | 8 mm (0.31") |
| Bolt included | No |
| Wheel offset | 10 mm (0.39") |
| Compression system | Not Included |
| Material | Steel |
| Axle | Not Included |
| Length | 190 mm (7.48") |
| Fork type | Threaded |
| SKU | 0102017051291-vconf |
| Frame Spacer type | Built-in |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Crown race | Included |
| Weight | 11.25 oz (319 g) |
| C-Ring | Not Included |










