As low as $10.45
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Axle Diameter | 0.31" (8 mm) |
|---|---|
| C-Ring | Not Included |
| Bolt included | No |
| Axle Diameter | 45 mm |
| Compression system | Not Included |
| Wheel offset | 5 mm |
| Axle | Not Included |
| Material | Aluminium + Steel |
| Fork type | Threadless |
| Length | 850 mm |
| Frame Spacer type | Built-in |
| SKU | 0102005059945-vconf |
| Crown race | Not Included |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |










