As low as $129.95 Save $0.00
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Bolt included | Yes |
|---|---|
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Fork type | Threadless |
| Fork design | One-Piece |
| C-Ring | Not Included |
| Fork material | Aluminium 6061-T6 |
| Wheel offset | 10 mm (0.39") |
| Weight | 11.64 oz |
| Length | 250 mm (9.84") |
| Wheel bolt length | 2.04" |
| SKU | 0102001125657-vconf |
| Compression type | HIC |











