As low as $39.95 Regular Price $84.95 Save $45.00
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Axle Diameter | 0.31" (8 mm) |
|---|---|
| Wheel offset | 10 mm (0.39") |
| Bolt included | Yes |
| Material | Aluminium 6061 T6 |
| Compression system | Not Included |
| Length | 160 mm (6.3") |
| Axle | Included |
| SKU | 0102001054728-vconf |
| Fork type | Threadless |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Frame Spacer type | Built-in |
| Weight | 11.25 oz (319 g) |
| Crown race | Integrated |
| Wheel bolt length | 1.77″ |
| C-Ring | Not Included |











