As low as $24.95 Regular Price $39.95 Save $15.00
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Axle Diameter | 0.31" (8 mm) |
|---|---|
| Wheel offset | Zero-offset |
| Bolt included | Yes |
| Material | Steel |
| Compression system | Included |
| Length | 160 mm (6.3") |
| Axle | Included |
| SKU | 0102001037653-vconf |
| Fork type | Threadless |
| Taxcode | 9506.99.60.80 | Skateboards, Equipment for water sports |
| Frame Spacer type | Built-in |
| Fork material | Steel |
| Crown race | Included |
| Weight | 12.34 oz (350 g) |
| C-Ring | Included |
| Wheel bolt length | 1.77″ |
| Axle Diameter | 45 mm (1.77") |











