spar Discount Amount $23.50
Special Price $16.45 Regular Price $39.95 365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Wheel diameter | 4.72" (120 mm) |
|---|---|
| Wheel profile | Narrow |
| Weight | 267 g (9.45 oz) |
| Wheel hub width | 24 mm (0.94") |
| Bearings | ABEC-9, K1000 F1 Perfomance |
| Axle Diameter | 8 mm (0.31") |
| Pieces per pack | 1 |
| Barcode | 5713525074283 |
| Hardness | 88 A |
| LS Retail Product ID | 96002068 |
| Core material | Aluminum 6061 T5 |
| SKU | 0102001049076-black/rasta-120mm |
| Core design | Hollow air |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Rubber Material | Polyurethane |
| Wheel Width | 0.94" |











