As low as $144.95
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Brake | Flex Fender, Brakeless fender |
|---|---|
| Griptape | Not included |
| Axle Diameter | 8 mm |
| Wheel hub width | 0.94" (24 mm), 1.18" (30 mm) |
| Material | Aluminum 6061 |
| Deck spacers | Included |
| Material strength grade | T6 |
| Wheel bolt | Included |
| Dropout Shape | Box-Cut |
| SKU | 0102128551059-vconf |
| Deck design | Box-cut - dropout shape |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Wheel diameter | Max. 125 x 30 mm |











