As low as $84.95
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Brake | Flex Fender |
|---|---|
| Headtube angle | 82.5° |
| Axle Diameter | 8 mm / 0.31" |
| Wheel diameter | 100 mm / 110 mm |
| Headset type | Integrated |
| Griptape | Included |
| Material | Aluminium |
| Wheel hub width | 0.94" (24 mm) |
| Material strength grade | T4 |
| Deck spacers | Included |
| Dropout Shape | Box-Cut |
| Wheel bolt | Not included |
| Deck design | One-Piece |
| SKU | 0102001043579-vconf |
| Concave | Shallow |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Headtube length | 11.5 cm |











