$49.95
- Buy 2 for $44.96 each and save 10%
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Wheel diameter | 4.72" (120 mm) |
|---|---|
| Wheel profile | Narrow |
| Weight | 228 g (8.04 oz) |
| Wheel hub width | 24 mm (0.94") |
| Bearings | ABEC-11 |
| Axle Diameter | 8 mm (0.31") |
| Pieces per pack | 1 |
| Barcode | 5713525090245 |
| Hardness | 88 A |
| LS Retail Product ID | 96008911 |
| Core material | Aluminum 6061 T5 |
| SKU | 0102001090269-blue/black-120 mm |
| Core design | Spoked |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Rubber Material | Polyurethane |
| Wheel Width | 0.94" |











