spar Discount Amount $15.00
Special Price $14.95 Regular Price $29.95 365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Wheel diameter | 4.33" (110 mm) |
|---|---|
| Wheel profile | Narrow |
| Weight | 248 g (8.75 oz) |
| Wheel hub width | 24 mm (0.94") |
| Bearings | ABEC-9, K1000 F1 Perfomance |
| Axle Diameter | 8 mm (0.31") |
| Pieces per pack | 1 |
| Barcode | 5713525053790 |
| Hardness | 88 A |
| LS Retail Product ID | 96002076 |
| Core material | Aluminum 6061 T5 |
| SKU | 0102001037639-WB-Rainbow-110 mm |
| Core design | Hollow |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Rubber Material | Polyurethane |
| Wheel Width | 0.94" |











