As low as $135.95 Regular Price $144.95 Save $9.00
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| SKU | 1501005126661-vconf |
|---|---|
| Tire type | Massive rubber tires |
| Age group | 2-4 years |
| Total weight | 12.8 lbs |
| Brake type | Pedal brake |
| Type | Go-kart, Pedal driven |
| Certification | ASTM F963-17, US CPSIA, Section 101 & 108, CPSC 16 CFR Part 1307 |
| User's Manual | English User's Manual |
| Dimensions (L x W x H) | 31.5 x 20 x 19.7" |
| Wheel size | 7.3" |
| Max. load | 65 lbs |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Seat type | Adjustable seat |




