As low as $129.95 Regular Price $144.95 Save $15.00
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Wheel edge | Rounded edge |
|---|---|
| Deck material | Chrome Steel, Teak Wood / Walnut Wood / Oak Wood, Polypropylene |
| Griptape | Medium |
| Concave | Medium |
| Wheelbase | 38.1 cm (15") |
| Flex | Medium |
| ★ Surf feel / Carving | ★★★★☆ |
| Deck specifications | Directional, Kicktail |
| ★ Cruising | ★★★★☆ |
| Wheel hardness | 78 A |
| ★ Freestyle | ★★★★☆ |
| Bearings | Abec 5 |
| ★ Long distance push | ★★☆☆☆ |
| Wheel diameter | 2.44" (62 mm) |
| ★ Downhill | ★★☆☆☆ |
| SKU | 0401030714823-vconf |
| ★ Dancing | ☆☆☆☆☆ |
| Taxcode | 9506.99.60.80 | Skateboards, Equipment for water sports |
















