As low as $84.95 Regular Price $109.95 Save $25.00
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| ★ Street | ★★★☆☆ |
|---|---|
| Concave | Medium |
| ★ Ramp | ★★★★☆ |
| Deck material | 5 layer Canadian Maple, 2 layer glass fiber |
| ★ Park | ★★☆☆☆ |
| Wheel hardness | 101 A |
| ★ Cruising | ★★★★☆ |
| Wheel profile | H Shape |
| SKU | 0401001084473-vconf |
| Bushings | 90 A |
| Taxcode | 9506.99.60.80 | Skateboards, Equipment for water sports |
| ★ Freestyle | ★★★★★ |
| Wheel width | 1.26" |
| Griptape | Medium |
| Bearings | ABEC-9 |
| Max. rider weight | 220 lbs |










