As low as $59.95 Regular Price $94.95 Save $35.00
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| ★ Street | ★★★★★ |
|---|---|
| Concave | Medium |
| ★ Ramp | ★★★★☆ |
| Deck material | 7 layer Canadian Maple |
| ★ Park | ★★★★★ |
| Wheel hardness | 78 A |
| ★ Cruising | ★★★☆☆ |
| Wheel profile | Round |
| SKU | 0401001073026-vconf |
| Bushings | 90 A |
| Taxcode | 9506.99.60.80 | Skateboards, Equipment for water sports |
| ★ Freestyle | ★★★★★ |
| Wheel width | 1.58" (40 mm) |
| Griptape | Medium |
| Bearings | ABEC-5 |
| Max. rider weight | 220 lbs |










