As low as $69.95 Regular Price $109.95 Save $40.00
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| ★ Street | ★★★★☆ |
|---|---|
| Concave | Medium |
| ★ Ramp | ★★★★★ |
| Deck material | 7 layer Canadian Maple |
| ★ Park | ★★★★☆ |
| Wheel hardness | 100 A |
| ★ Cruising | ★★★☆☆ |
| Wheel profile | Round |
| SKU | 0401001032665-crown |
| Bushings | 90 A |
| Taxcode | 9506.99.60.80 | Skateboards, Equipment for water sports |
| ★ Freestyle | ★★★☆☆ |
| Wheel width | 1.26" |
| Griptape | Medium |
| Bearings | ABEC-5 |
| Max. rider weight | 220 lbs |










