Regular Price $59.95
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Wheel edge | Squared edge |
|---|---|
| Flex | Medium |
| Griptape | Medium |
| Deck specifications | Twin Tip |
| Wheelbase | 73 cm (29") |
| Wheel hardness | 78 A |
| ★ Surf feel / Carving | ★★★☆☆ |
| Bearings | ABEC-9 |
| ★ Cruising | ★★★★★ |
| Wheel diameter | 2.72" (69 mm) |
| ★ Freestyle | ★★★★★ |
| Truck type | Drop Through |
| ★ Long distance push | ★★★★☆ |
| SKU | 0301001014866-vconf |
| ★ Downhill | ★★★★★ |
| Taxcode | 9506.99.60.80 | Skateboards, Equipment for water sports |
| ★ Dancing | ★★★☆☆ |















