As low as $64.95
365 days right of return
Delivery 3-5 business days
Price guarantee
Specifications
| Adjustability | Yes |
|---|---|
| Bar material | Aluminium 6061 T6 |
| Bearings | ABEC-7 |
| SKU | 010101055029542-vconf |
| Wheel diameter | 90mm/120mm |
| Taxcode | 9503.00.00.73 | Kick Scooters |
| Number of wheels | 3 |
| Max load | 66.14 lbs (30 kg) |
| Bar height | 520mm-720mm |
| Deck length | 400 mm |
| Bar width | 275mm |
| Deck width | 5.31" (135 mm) |
| Deck material | Nylon |
| Weight | 88.18 oz (2500 g) |
| Assembly | Partly assembled |












